НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

The Economist: Угода про поставки російського озброєння в Туреччину може потрапити під санкції

Контракт уже викликав критику з боку представників НАТО.

Можливий контракт на $2 млрд між РФ та Туреччиною щодо поставки новітніх зенітно-ракетних систем С-400 може потрапити під дію американських санкцій. Про це повідомляє The Economist.

За даними видання, російський виробник цієї військової техніки вже перебуває в санкційному списку.

Крім того, можлива поставка С-400 може мати певні наслідки, про що турецьку сторону попередив голова Військового комітету НАТО Петр Павел. Він зазначив, що наявність цих ЗРС може створити перешкоди потенційному перебуванню літаків країн-союзників.

Іншою проблемою для Туреччини може стати й несумісність російських систем до ППО Альянсу. Як вважає автор статті, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, побоюючись повторення минулорічного заколоту,  може використати російські комплекси виключно для захисту Анкари та його резиденції без додавання до національної системи ППО.

Існує також ще одна потенційна проблема, що може перешкодити виконанню контракту. Навіть незважаючи на певне похолодання у стосунках між офіційною Анкарою та НАТО, російська сторона навряд чи захоче передавати свої передові військові технології країні-члену Альянсу. Втім Туреччина поки що не прагне розглядати більш дорогі аналоги американського виробництва.

При цьому, як зазнає в The Economist, президент РФ Владімір Путін може розраховує саме на політичний ефект від контракту - виникнення певних ускладнень у стосунках між Туреччиною та Заходом. Цю тему вже встиг підхопити інтернет-ресурс російського телеканалу Міноборони «Звєзда». В їхньому матеріалі особлива увага звертається саме на конфлікт між Ердоганом та його партнерами по Північноатлантичному Альянсу.

Нагадаємо, в жовтні Ердоган заявив про наміри придбати сучасні російські зенітно-ракетні комплекси, які ще не надійшли на озброєння армії РФ.