НОВИНИ

Діяльність Саакашвілі фінансувалась за рахунок злочинного угрупування Януковича – ГПУ

З російського боку до оточення Саакашвілі було передано близько 500 тисяч доларів.

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі фінансував свої акції в Україні за рахунок злочинного угруповання Януковича, зокрема, Сергія Курченка. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко на брифінгу у вівторок, 5 грудня.

"Встановлено, що особа наближена до Саакашвілі, а саме громадянин України Севаріон Донгадзе за узгодженням із самим Саакашвілі, звернувся через довірену особу до Сергія Курченка, що переховується від українських правоохоронних органів у місті Москва, з пропозицією установити стабільне фінансування діяльності Саакашвілі в обмін на інтереси членів злочинного угрупування. Нами зафіксовано отримання з російського боку до оточення Саакашвілі близько 500 тисяч доларів, приблизно половину сумми якої було вручено Северіону Донгадзе під контролем українських спецслужб. Тобто переписування номерів самих купюр і фіксацією самої операції передачі". - сказав він.

Луценко зазначив, що з правоохоронцями співпрацювали декілька українців, котрі знаходилися на території Москви, і дали закриті свідчення у рамках цього кримінального провадження.

Нагадаємо, уранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Він заявив, що його хочуть затримати і пригрозив зістрибнути з даху будинку. Силовикам вдалося відтягнути його від краю даху. Згодом, депутат Верховної ради Юрій Дерев'янко повідомив про затримання лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Пізніше біля будинку лідера партії Саакашвілі сталися сутички між правоохоронцями та прихильниками політика.