НОВИНИ

У США сина депутата Держдуми РФ засудили ще на 14 років за кібершахрайство

Роман Сєлєзньов отримав новий термін за кібершахрайство на суму в розмірі $50 мільйонів і банківське шахрайство на $9 мільйонів за допомогою хакерських схем.

У США громадянина Росії Романа Сєлєзньова засудили ще до 14 років ув'язнення за кібершахрайство. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту США. 

Зазначається, що термін ув'язнення не додається до того, який був призначений Селезньову раніше, тому він буде відбувати покарання паралельно.

Наголошуєтсья, що новий термін Селезньов отримав за кібершахрайство на суму в розмірі $50 мільйонів і банківське шахрайство на $9 мільйонів за допомогою хакерських схем.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року прокуратура Сполучених Штатів Америки вимагала 30 років ув'язнення для Сєлєзньова.

Романа Сєлєзньова затримали агенти Секретної служби США на Мальдівських островах у 2014 року. Захист Сєлєзньова, його батько, а також МЗС Росії назвали його затримання викраденням і порушенням норм міжнародного права. Через справу Сєлєзньова Росія внесла до списку санкцій чотирьох співробітників мін'юсту США.

У серпні 2016 року американські присяжні винесли вердикт «винен» за 38 із 40 пунктів обвинувачення. Росіянина звинувачували за п'ятьма статтями: кібершахрайство, умисне заподіяння шкоди захищеному комп'ютеру, отримання інформації з захищеного комп'ютера, зберігання понад 15 недозволених пристосувань для доступу до захищених комп'ютерних мережах, розкрадання персональної інформації за обставин, що обтяжують.

Згідно з даними, які представила прокуратура США, в комп'ютері Сєлєзньова зберігалися 1,7 млн вкрадених номерів кредитних карток, а загалом він викрав майже три мільйони номерів. Звинувачення вважає, що Селезньов завдав збитків на $170 мільйонів.