Спецслужби Російської Федерації намагаються вплинути на громадську думку щодо катастрофи MH17 на Донбасі влітку 2014 року за допомогою поширення фейкових новин у Нідерландах. Про це заявила міністр внутрішніх справ Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає Dutch News.

"Нідерланди відслідковуються російськими розвідувальними службами", - заявила Оллонгрен.

За її словами, російські спецслужби створили веб-сайт, схожий на нідерландський портал, на якому поширювалися фейкові новини по катастрофі MH17. Вона також додала, що місцеві компанії зазнають кібератак, а спецслужби РФ збирають дані в країні та намагаються впливати на процес прийняття рішень.

Оллонгрен підкреслила, що для поширення дезінформації активно використовуються соціальні медіа, у зв'язку з чим уряд Нідерландів має намір співпрацювати з ними для боротьби з пропагандою.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди дозволили не розсекречувати документи в справі MH17.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.