НОВИНИ

ВР ухвалила президентський закон про сільську медицину

Відповідний закон, зокрема, сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування та сучасного матеріально-технічного оснащення лікарень.

У вівторок, 14 листопада, Верховна Рада прийняла закон, який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

Відповідний президентський законопроект №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" у другому читанні та в цілому підтримали 280 депутатів за мінімально необхідної кількості 226 депутатів. 

"Понад 30% населення України живе в сільській місцевості. Цим законом, який розроблено президентом України, пропонується підвищення доступності та якості медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги у сільській місцевості, здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини за допомогою засобів телемедицини", - зазначила голова Комітету з питань охорони здоров’я ВР Ольга Богомолець.

Крім того, законопроект передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і лікарськими засобами, що необхідні для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі.

Законопроект було підтримано в редакції профільного комітету, враховуючи, зокрема, поправку №110. Згідно з цією поправкою, медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій (далі – телемедичні послуги).

Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі коли відстань є критичним чинником її надання.

Порядок надання телемедичних послуг визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про намір ініціювати створення окремої медичної програми для підтримки дітей.