НОВИНИ

У NYT відмовилися змінювати скандальну карту з "російським" Кримом

Автор матеріалу пояснив, що ситуацію з окупованим РФ півостровом редакція ставить в один ряд з Голанськими висотами і Кашміром.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) не переконало американське видання "The New York Times" (NYT) змінити на карті, що ілюструє матеріал про Крим, позначення "спірна" територія на "окупована". Про це повідомив журналіст NYT Іван Нечепуренко у коментарі російському РБК.

Автор матеріалу пояснив, що ситуацію з окупованим РФ півостровом редакція ставить в один ряд з Голанськими висотами і Кашміром.

"Такий же спосіб оформлення карт використовується газетою для всіх спірних територій. Наприклад, для Голанських висот (оспорюються Ізраїлем і Сирією - ред) або для Кашміру (оспорюється Індією і Пакистаном - ред). Карта перемальовуватися не буде", - сказав журналіст.

Нечепуренко додав, що NYT, «швидше за все», ніяких додаткових заяв з цього питання робити не буде.

Раніше він заявив, що не має відношення до опублікованої карти, а ілюстрацію не погоджували з авторами матеріалу.

Міністерство закордонних справ України обіцяло звернутися в The New York Times з вимогою виправити помилку.

Фрагмент карти ілюструє матеріал Ніла Макфаркуара та Івана Нечепуренка "В путінському мосту в Крим буде більше символізму, ніж руху на ньому" про історію, перспективи та проблеми будівництва моста через Керченську протоку. Стаття була опублікована 11 листопада.