НОВИНИ

  ▪   Любов Петренко

Візова лібералізація. З ким Україна домовилася про безвіз і спрощення візових вимог у 2017 році

Цього року Україна, зокрема, домовилася про запровадження безвізового режиму з ОАЕ, також над цим працюють у Кувейті, Катарі, а в Японії з наступного року спрощують візові вимоги для українців.

На початку листопада Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) домовилися про запровадження безвізового режиму між країнами. Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що відомство працює над запровадженням безвізового режиму з Кувейтом і Катаром.

Тиждень.ua вирішив підрахувати, зі скількома країнами Україна домовилась про запровадження безвізового режиму або ж спрощення візових вимог.

 

  • Японія

З 1 січня 2018 року Японія спрощує візові вимоги для короткотермінового перебування громадян України. Зокрема, буде розширено коло заявників, які мають право на багаторазові візи для короткотермінового перебування з діловою метою та культурних і наукових діячів. Також строк дії віз буде збільшено з 3 до 5 років максимум. У доповнення до існуючих одноразових віз будуть введені багаторазові візи (зі строком дії 3 роки та максимальним строком перебування 30 днів) для короткотермінового перебування з різними цілями, у тому числі туризму. У випадку самостійної оплати поїздки заявнику не потрібно буде надавати документи від гаранта.

 

  • Об’єднані Арабські Емірати

Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) домовилися про запровадження безвізового режиму між країнами, який набуде чинності у грудні 2017 року.

Відповідний меморандум було підписано за результатами переговорів Президента Петра Порошенка та Прем'єр-Міністра Об’єднаних Арабських Еміратів, правителя Емірату Дубай шейха Мухаммеда бін Рашид Аль Мактума.

  • Катар

На початку серпня Катар спростив візовий режим для громадян України. ​Для того аби отримати дозвіл на в'їзд до країни українцям тепер достатньо буде пред’явити дійсний закордонний паспорт по прибутті у країну. 

Так, протягом 30 днів вільно перебувати у Катарі зможуть громадяни України, Грузії, Білорусі, Росії, Молдови, Австралії, США, Японії, Великобританії та інших держав.

Уже в листопаді голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що відомство працює над запровадженням безвізового режиму з Катаром.

 

  • Кувейт

За словами Павла Клімкіна, МЗС також працює над запровадженням безвізового режиму і з Кувейтом. 

 

  • Саудівська Аравія

Україна та Саудівська Аравія домовилися про спрощення візового режиму та процедури хаджу (паломництва) до святих міст ісламу в Королівстві Саудівська Аравія. За словами президента України Петра Порошенка,  були досягнуті дуже важливі домовленості щодо спрощення візового режиму.

"Я з подивом дізнався про те, що на сьогоднішній день візи до Саудівської Аравії є найдорожчими серед усіх країн світу для українців, і відповідно - візи до України найдорожчими для саудитів. Ми з Королем, Його Величністю, домовилися про те, що ми рішуче знижуємо ставки плати зборів за візи і рухаємося до того, щоб забезпечити та полегшити міжлюдські контакти, полегшити можливості для бізнесменів, підприємців, туристів”,  - розповів український гарант.

  • Швейцарія

Швейцарія разом з Європейським Союзом з 11 червня запровадила безвізовий режим для українських громадян. Про це стало відомо після зустрічі президента України Петра Порошенка з главою Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтером.

 

  • Туреччина

З 1 червня набула чинності Угода про взаємні поїздки громадян України та Турецької Республіки за внутрішніми паспортами (ID-картками). Ще в березні Україна і Туреччина ухвалили зміни Угоди про умови взаємних поїздок громадян, що дозволить їздити за ID-картками без закордонних паспортів.

Положеннями угоди передбачається, що громадяни України та громадяни Турецької Республіки, які користуються ID-картами, що містять безконтактний електронний носій, матимуть змогу в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини та України відповідно строком до 90 днів протягом 180 днів.

Раніше між Україною та Туреччиною діяв безвізовий режим, однак при перетині кордону українцям потрібно було мати закордонний паспорт.

 

Слід додати, що у МЗС на запит "Главкому" на початку серпня повідомили, що обговорюється спрощення режиму поїздок порушено з Вануату, Гренадою, Колумбією, Південною Кореєю, Маршалловими островами, Мексикою, Самоа, Соломоновими островами, Таїландом, Тринідадом і Тобаго, Тувалу та Уругваєм.

При цьому було укладено двосторонні угоди про безвізові поїздки громадян із Сент-Кіттс і Невісом та Албанією, а одностороннє рішення про запровадження безвізового режиму для громадян України ухвалено Коста-Рикою і Маврикієм.

Також у вересні, міністр закордонних справ України Павло Клімкін разом з очільником МЗС Македонії Нікола Дімітровим розглянули перспективу запровадження безвізового режиму між країнами. 

У травні українська сторона почала переговори щодо скасування візового режиму з британською заморською територією - Гібралтаром та не проводить конкультації щодо цього питання з невизнаним Косовом.

 


Нагадаємо, що ​11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і "шенгену". Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн "«шенгенської зони" поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих "заморських володінь" Нідерландів і Франції.

За даними Державної прикордонної служби України, за перші три місяці дії безвізового режиму 5 млн 799 тис 360 громадян України відвідали країни ЄС, з яких 235 тис 795 громадян - без віз.

При цьому відмову у в'їзді в ЄС отримав лише 61 громадянин України - тобто 0,026% від загальної кількості, тих хто подорожував за "безвізом".