НОВИНИ

Протистояння в Одесі 2 травня. Суд продовжив арешт одному з фігурантів справи

Відповідно до ухвали суду, Долженков перебуватиме під вартою до 12 січня.

Одеський Приморський райсуд ухвалив рішення про продовження запобіжного заходу фігуранту справи про заворушення 2 травня 2014 року Сергію Долженкову, якому інкримінують підозру в сепаратизмі.

Так, суд продовжив арешт ще на два місці, до 12 січня.

За інформацією, питання про запобіжний захід другому фігуранту, росіянину Євгенію Мефьодову, суд планує розглянути цього тижня. На засідання з Києва має прибути його адвокат Валентин Рибін.

Як повідомлялося, 18 жовтня Апеляційний суд Одеської області розглянув скарги адвокатів екс-фігурантів "справи 2 травня" Євгена Мефьодова та Сергія Долженкова. Суд відмовив у задоволенні клопотання про скасування ухвали Київського райсуду Одеси, який обрав підсудному Долженкову міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

2 жовтня органи слідства пред'явили Мефьодову та Долженкову підозри у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 14 і ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України, оскільки досудовим розслідуванням встановлено, що підсудні у складі групи осіб вели протягом лютого-березня 2014 року в Одеській області "антидержавну підривну і диверсійну діяльність, спрямовану на поширення ідей сепаратизму і розбрату, ксенофобії, порушення функціонування державних структур. Кінцевою метою діяльності було незаконне відокремлення південно-східних регіонів України і приєднання їх до Російської Федерації або створення на цій території нових державних утворень "Новоросії", "Малоросії! чи "народних республік".

Також задокументовано публічні заклики підсудних Мефьодова і Долженкова під час автопробігу по Миколаївщині та Одещині, що мали на меті вплинути на суспільну думку жителів цих регіонів для подальшого створення на території областей незаконних утворень та порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Нагадаємо, В Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях у справі про події 2 травня 2014 року у частині подій на Грецькій площі.