НОВИНИ

Польща уподібнюється РФ у методах роботи і тиску щодо історичних питань - В'ятрович

Голова Українського інституту національної пам'яті додав, що з російської сторони теж все починалося з того, що українці мають засудити український націоналістичний рух.

Заяви з російської і польської сторони щодо українського історичного питання перегукуються. Про заявив Директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович, пише "Главред".

"Польща, на жаль, уподібнюється Росії в методах роботи і тиску. Тому що зараз тільки з Польщі та Росії на державному рівні лунають зауваження про те, що українці неправильно інтерпретують свою історію. А це, у принципі, є моветоном для політики будь-якої іншої держави. Спочатку ми чули це тільки з боку Росії, а тепер, по суті, ті ж голоси ми чуємо з боку Польщі", - сказав В'ятрович. 

Він також вказав на подібність історично суперечливих тем, які піднімають поляки і росіяни.

"Що більш парадоксально, ці зауваження стосуються однієї і тієї ж теми - йдеться, у першу чергу, про період Другої світової війни і боротьбу українців за незалежність. І що ще більш парадоксально - і з одного, і з іншого боку ми бачимо найбільший тиск на нібито необхідність перегляду боротьби українців за незалежність", - заявив історик

Голова Українського інституту національної пам'яті додав, що з російської сторони теж все починалося з того, що українці мають засудити український націоналістичний рух.

"Потім це перейшло до засудження боротьби українців за незалежність як таку, а ще пізніше дійшло до того, що українці не мають права на свою незалежність. Польща, слава Богу, ще не зайшла так далеко і, сподіваюся, не зайде. Але ці нестримані голоси про необхідність засудження спочатку українського націоналізму, а потім боротьби за незалежність, а також спроби ставити її як злочинну - вже звучать у повний голос", - резюмував він.

Нагадаємо, видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела повідомило, що голові УІНП В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі. Офіційної заборони з боку Польщі підтверджено не було.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що у списку тих, кому заборонено в’їзд до Польщі, можуть опинитися заступники голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. 

2 листопада Ващиковський також заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон. Згодом у заяві  МЗС України наголосили, що країна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики.