НОВИНИ

Президентські вибори у США. "Агенти РФ" захищали Трампа від негативних новин у Twitter - ЗМІ

Було проаналізовано понад 32 тисячі записів, зроблених з 31 серпня по 10 листопада 2016 року 382-ма акаунтами, які в США пов'язують з спецслужбами РФ.

Напередодні президентських виборів у США в 2016 році так звані "російські агенти" захищали майбутнього президента Дональда Трампа від скандальних новин і намагалися перевести критику на популярні медіа і передвиборчу кампанію Гілларі Клінтон. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на дані власного дослідження підозрілих акаунтів у соціальній мережі.

Агентство проаналізувало понад 32 тисячі записів, зроблених з 31 серпня по 10 листопада 2016 року 382-ма акаунтами, які в США пов'язують з російськими спецслужбами. 

"Головною метою публікацій на цих сторінках було переключення уваги з негативних повідомлень про Трампа на інші теми, наприклад, на новини про хакерів, які зламали базу електронних листів Демократичної партії США", - йдеться у повідомленні.

Стратегія цих акаунтів очевидна, вважають в AP: швидко реагувати, перекручувати факти і переключати увагу з негативу про Трампа в ЗМІ. Активність цих акаунтів безпосередньо пов'язана з появою в медіа новин про Трампа, які могли виставити його в негативному світлі під час передвиборної гонки.

При цьому дані акаунти активізувалися "на ранніх стадіях передвиборчих перегонів, а не в останній момент", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.

3 листопада Трамп назвав ганьбою розслідування щодо втручання РФ в американські вибори восени 2016 року і участь в ньому опонентів з Демократичної партії.