НОВИНИ

Європейський суд скасував санкції щодо екс-регіонала Іванющенка

Після вивчення матеріалів справи суд прийшов до висновку, в Ради ЄС не було достатніх підстав для того, щоб залишити Іванющенка в санкційному списку.

Європейський суд загальної юрисдикції скасував санкції щодо колишнього народного депутата України Юрія Іванющенка. Відповідне рішення від 8 листопада опубліковане на сайті суду, повідомляє "Європейська правда".

«Із прецедентної практики випливає, що попри розсудливе ставлення Ради (ЄС - ред.) до загальних критеріїв, які слід враховувати з метою прийняття обмежувальних заходів, ефективність судового контролю, гарантованого статтею 47 Конвенції вимагає, щоб у рамках розгляду законності підстав, які є основою для прийняття рішення про включення або збереження імені особи в переліку осіб, що підпадають під дію обмежувальних заходів, суди Європейського Союзу забезпечували, щоб це рішення, яке впливає на цю особу індивідуально, приймалося на достатньо твердій фактологічній основі», - йдеться в обґрунтуванні до рішення суду з вказанням недостатнього вивчення фактів по справі.

Після вивчення матеріалів справи суд прийшов до висновку, що приймаючи рішення про залишення Іванющенка у санкційному списку, у Ради (ЄС - ред.) не було достатніх доказів для цього. Зокрема, для збереження імені Іванющенка в санкційному списку не було достатнім обґрунтування тим, що він є об'єктом кримінального судочинства, порушеного в Україні про дії, які можуть бути визначені як незаконне привласнення державних коштів.

В ухвалі Європейський суд визнає недійсними рішення Ради ЄС від 5 березня 2015 року та від 4 березня 2016 року про застосування обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, підприємств та органів у зв'язку з ситуацією в Україні, в тій мірі, якою вони стосуються заявника, тобто Іванющенка.

Також суд зобов’язав ЄС оплатити судові витрати Іванющенка.

8 листопада суд також виніс своє рішення по аналогічній справі, яка розглядалася за позовом від імені колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка. У цій справі позов було відхилено, Клименка суд зобов'язав оплатити судові витрати.

Нагадаємо, 13 жовтня стало відомо, що Верховний суд України скасував рішення про закриття кримінального провадження щодо колишнього екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

28 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Верховний суд закрив всі кримінальні провадження щодо Іванющенка. Луценко зауважив, що це відбулося перед ухваленням рішення про продовження санкцій Європейського Союзу проти колишнього президента України Віктора Януковича та його соратників. Проте Верховний Суд заявив, що рішення про щодо Іванющенка, по суті, не переглядав і, відповідно, не приймав рішення про закриття кримінального провадження щодо нього. Після цього Центр протидії корупції повідомив, що через зняття санкцій з Іванющенка Україна втратила 5,4 мільярда. Однак у ГПУ спростували цю інформацію.

У березні ЄС продовжив ще на один рік санкції проти 15 колишніх українських високопосадовців часів президентства Віктора Януковича, Юрія Іванющенка виключили зі списку.

7 березня ГПУ повідомила, що кримінальні провадження за підозрою Іванющенка об’єднані в одне, досудове розслідування триває.