НОВИНИ

У МЗС розкрили деталі рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо України

У зовнішньополітичному відомстві підтримали заклик Ради Європи забезпечити безперешкодний доступ для гуманітарних організацій до тимчасово окупованих територій.

Комітет міністрів Ради Європи ухваленим у середу, 8 листопада, рішенням привітав досягнення реформ в Україні та підкреслив відповідальність Росії за виконання Мінських домовленостей. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України.

«8 листопада 2017 року Комітет міністрів Ради Європи всупереч протидії Росії ухвалив нове комплексне рішення щодо ситуації в Україні. У документі відзначені здобутки України на шляху реформ, підтверджена відданість Ради Європи територіальній цілісності України. Рішення підкреслює відповідальність Росії за виконання Мінських домовленостей, насамперед щодо припинення вогню та відведення військ, збройних формувань та військової техніки, і закликає до їх повної та швидкої імплементації», - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що Комітет міністрів підтвердив свою відданість повному виконанню усіх ухвалених раніше рішень щодо ситуації в Україні.

«Зокрема, йдеться про останнє рішення від 3 травня 2017 року щодо ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна), у якому Комітет міністрів визнав відповідальність Росії згідно з міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом у галузі прав людини, закликав владу РФ виконувати свої зобов’язання і припинити репресії. Вітаємо увагу, приділену у рішенні необхідності належного захисту цивільного населення, що страждає внаслідок конфлікту, спричиненого агресією Росії проти нашої держави», - зазначили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві підтримали заклик Ради Європи забезпечити безперешкодний доступ для гуманітарних організацій до тимчасово окупованих територій.

Читайте також: У СБУ назвали кількість українців, які перебувають у полоні в терористів на Донбасі

«Розраховуємо, що Росія вживе належних заходів для забезпечення такого доступу, насамперед на територію окремих районів Луганської і Донецької областей», - наголошується у повідомленні.

Крім того, повідомляється, що Комітет міністрів визнав прогрес у реформуванні судової влади, оновленні суддівського корпусу та відборі нових суддів Верховного Суду України.

Також високо оцінено започаткування діяльності трьох нових антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Комітет міністрів окремо привітав ініціативу президента України Петра Порошенка щодо створення антикорупційного суду, а також відзначив ратифікацію українською стороною Протоколу № 15 і Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Читайте також: У ЄС заявили, що пильно стежитимуть за створенням Антикорупційного суду

«Українська сторона вдячна Комітету міністрів Ради Європи за позитивну оцінку прогресу, досягнутого нашою державою у реалізації реформ на низці напрямів, що мають вирішальне значення для дотримання прав людини, зміцнення демократичних інститутів та забезпечення верховенства права. Відзначаємо включені до рішення рекомендації стосовно подальших кроків, що мають бути вжиті українською стороною для приведення національного законодавства та правозастосовної практики у повну відповідність до стандартів Ради Європи та відповідних вимог Європейської конвенції з прав людини. Україна, як відповідальний член Ради Європи, продовжить роботу на окреслених Комітетом міністрів напрямах», - зазначили в МЗС.

Нагадаємо, 8 листопада Комітет міністрів Ради Європи визнав прогрес України, досягнутий у децентралізації, антикорупційній та судовій реформі, зокрема, у перезавантаженні Верховного суду.