НОВИНИ

У списку на заборону в’їзду до Польщі можуть опинитися заступники В’ятровича — глава МЗС РП

Ващиковський уточнив свою тезу про заборону в’їзду до Польщі українцям з "антипольськими поглядами".

У списку тих, кому заборонено в’їзд до Польщі, можуть опинитися заступники голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю польському тижневику "Sieci".

Ващиковський уточнив свою тезу про заборону в’їзду до Польщі українцям з “антипольськими поглядами”.

«Ідеться про людей, які затримують процеси ексгумації жертв, блокують пошук останків жертв злочинів, відновлення місць пам’яті», - зазначив міністр.

Також, за його словами, до такого списку можуть потрапити люди, що «демонстративно виголошують славу бандеризму, перевдягаються в мундири УПА та дивізії «Галичина».

На запитання, чи у списку осіб, яким буде заборонено в’їзд до Польщі, може опинитися голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Ващиковський відповів:

«Цього ми б не хотіли, бо залежимо від утримання офіційних взаємин та каналів комунікації, але не виключаю, що його заступники могли б з’явитися у такому списку».

Нагадаємо, 2 листопада міністр закордонних справ Польщі Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон. Згодом у заяві  МЗС України наголосили, що країна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики.