НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Суд звільнив Колмогорова та відправив справу на повторний розгляд

Вищий спецсуд задовольнив касацію прикордонника та звільнив його з-під варти, відправивши справу на повторний розгляд.

Вищий спеціалізований суд України скасував вирок прикордоннику Сергію Колмогорову, якого засудили до 13 років за звинуваченням у розстрілі авто в Маріуполі в 2014 році, внаслідок якого загинула жінка. Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Кравченко, повідомляє кореспондент Тижня.

Колегія суддів ухвалила скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій, звільнити Колмогорова в залі суду та відправити його справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.

Захист просив скасувати вирок і закрити провадження, оскільки, на думку адвокатів, в судах попередніх інстанцій відбулося суттєве порушення права Колмогорова на захист та не було наведено достатніх доказів його провини. Зокрема, як повідомила адвокат Оксана Муравська, у матеріалах справи була відсутня куля, від якої загинула потерпіла, що не дає можливості визначити, з чиєї зброї відбувся постріл. Також, за словами адвокатів, Колмогоров виконував наказ командира зупинити авто і не мав права його ослухатися.

Натомість сторона обвинувачення заперечувала проти скасування вироку. Прокуратура вважає, що командир дав наказ перевірити авто, а не стріляти по ньому, тому Колмогоров перевищив повноваження, відкривши вогонь на ураження.

Мотивувальну частину ухвали буде оголошено у четвер, 9 листопада, о 9:15.

Нагадаємо, як повідомили в ДПСУ, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував у бік блокпоста.

На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась.  Після цього був відкритий вогонь на ураження. Пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив лише прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.