НОВИНИ

Умеров розповів, як ФСБ-шники вимагала в нього просити помилування у Путіна

Після категоричної відмови жодних розмов на цю тему не було.

Заступник голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умеров розповів, що ФСБ РФ приїжджала до нього із вимогою написати президенту Росії Володимиру Путіну лист про помилування. Про це Ільмі Умеров розповів на прес-конференції в Анкарі.

"Пару тижнів тому до мене приїхали два високопоставлені ФСБ-шники з Москви. Вони запропонували мені написати прохання на ім'я Путіна про помилування. Я категорично відмовився. Потім жодних розмов на цю тему не було", - сказав Умеров.

За його словами, росіяни не дозволили йому говорити з з Ахтемом Чийгозом. під час перельоту до Туреччини

"Учора рано вранці в 7:00 мене забрали з неврологічного відділення Бахчисарайської неврологічної лікарні, привезли до аеропорту, посадили в літак, де вже перебував Ахтем. Нам не дали можливості поговорити та привітатися, ми з ним обійнялися вже в Анкарі", - зазначив він.

При цьому Умеров пояснив, що на території окупованого Криму перебував не у в'язниці, а під підпискою про невиїзд.

"Ніхто не обговорював зі мною умов, можу я повертатися до Криму чи ні. Щойно в мене з'явиться можливість - за тиждень або два - я обов'язково повернуся до Криму. Це один епізод у боротьбі за повернення Криму та територіальну цілісність України. Боротьба триває", - наголосив заступник голови Меджлісу кримських татар.

Нагадаємо, 26 жовтня, лідери кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, яких 25 жовтня Росія видала Туреччині, прибудуть у аеропорт "Бориспіль" о 19.50.

Засуджених в окупованому Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали турецькій стороні 25 жовтня.