НОВИНИ

Лідери Меджлісу не просили Путіна про амністію - адвокат

Представники Меджлісу кримськотатарського народу жодних заяв із проханнями про помилування, про амністію або ще про що-небудь не підписували і не писали.

Засуджені в окупованому Криму представники Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоза та Ільмі Умеров, яких у середу, 25 жовтня, передали Туреччині, не просили помилування в президента РФ Владіміра Путіна. Про це повідомив адвокат Микола Полозов, пише Крим.Реалії.

«Ні Ахтем Чийгоз, ні Ільмі Умеров жодних заяв із проханнями про помилування, про амністію або ще про що-небудь не підписували і не писали. Вони ‒ герої кримськотатарського народу, українські політв'язні, для яких моральні принципи і совість вищі, ніж власна свобода. Це не ті люди, яких можна поставити на коліна і змусити писати милості до російської держави», ‒ сказав адвокат.

Як повідомлялося, 25 жовтня засуджених в окупованому Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали турецькій стороні. 

Нагадаємо, 11 вересня підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму засудив до 8 років ув'язнення в колонії заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який звинувачується в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі.

27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд  виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова. Умерову призначено покарання у вигляді двох років колонії-поселення. Також Ільмі Умерову заборонено два роки займатися публічною діяльністю й виступати в ЗМІ.