НОВИНИ

Близьке оточення Путіна контролює $24 мільярди - розслідування

Їхні найуспішніші підприємства пов'язані з переважно державним нафтогазовим сектором або з іншими державними корпораціями

Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) разом з російським виданням «Новая газета» виявили 24 мільярди дол., які утримує близьке оточення президента Росії Володимира Путіна. Про це йдеться у розслідуванні Putin and the Proxies, опублікованому на сайті OCCRP.

"Згідно з розрахунками OCCRP і рейтингами Forbes-2017, загальне багатство найближчого кола Путіна - членів родини, старих приятелів та друзів, які стали членами сім'ї, складає майже 24 млрд дол. Їхні найуспішніші підприємства пов'язані з переважно державним нафтогазовим сектором або з іншими державними корпораціями", - йдеться у матеріалі.

«Гаманцями» Путіна  OCCRP називає особливу трійку осіб. Це Михайло Шеломов, Сергій Ролдугін і Петро Колбін. Оскільки власники володіють активами величезної кількості, вони здебільшого не знають про свої власні компанії, і докладають значних зусиль, щоб пояснити джерела власного багатства. Беручи до уваги їхні тісні зв’язки з президентом РФ варто замислитися , чи ці активи дійсно належать власникам, чи вони просто виконують роль довірених осіб.

Нагадаємо, 12 серпня  на офіційному сайті Комітету з питань законності, правопорядку й безпеки уряду Санкт-Петербурга хакери опублікували фільм-розслідування російського опозиціонера Алєксєя Навального "Он вам не Димон", у якому йдеться про можливу причетність прем'єр-міністра Дмитра Медведєва до корупції.