НОВИНИ

Протести під Радою. Нардепи пояснили, чому не відбулася зустріч із Порошенком

В АП повідомили, що президент готовий спілкуватися з усіма, крім Левченка й Дерев‘янка.

Президент України Петро Порошенко відмовився зустрітися з народними депутатами, які мали озвучити йому вимоги протестувальників під Радою. Про це нардепи повідомили в Facebook.

«Президент не йде на діалог. Ми завчасно надіслали список учасників, але президент не захотів зустрічатися з двома з п'яти депутатів. Ми розцінюємо таку вибірковість некоректною по відношенню до організаторів акції, серед яких ціла низка політичних сил і громадських середовищ», - повідомила Світлана Заліщук.

«Тим не менше ми передали список вимог заступнику глави адміністрації президента Віталію Ковальчуку:

  • забезпечити мирну акцію й не допустити дестабілізації. Президент несе відповідальність за дії правоохоронців.
  • подати якнайшвидше проект антикорупційного суду в парламент. Ми відкликаємо свій проект 6011. У президента нема перешкод.
  • виконати обіцянки щодо голосування законів про обмеження недоторканності й виборчої реформи вже у четвер», - підсумувала Заліщук.

Водночас Сергій Лещенко додав, що на зустріч до Порошенка крім нього самого збиралися потрапити Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Юрій Дерев‘янко та Юрій Левченко. Тим часом, в АП повідомили, що президент готовий спілкуватися з усіма, крім Левченка та Дерев‘янка.

Раніше повідомлялося, що ввечері 18 жовтня народні депутати вирушили на зустріч з президентом Петро Порошенком, щоб з'ясувати терміни подачі законопроекту про створення Антикорупційного суду та обговорити інші вимоги мітингувальників під Радою. З-поміж іншого вони збиралися вимагати звільнення затриманих ввечері протестувальників.

Нагадаємо, 18 жовтня під парламентом триває акція протесту. На місці перебуває близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора вівторка. Також зазначимо, що вдень стався конфлікт представників батальйону «Донбас» із правоохоронцями через те, що протестувальники хотіли пронести крізь кордон силовиків до наметового містечка свої особисті речі.

Згодом стало відомо, що після відмови мітингувальників повернути захоплені напередодні щити силовики затримали 11 людей.