НОВИНИ

Намагалися атакувати українські компанії. У Міноборони Польщі заявили, що відбили кібератаку з боку РФ

Кібератака була націлена проти українських компаній, які також мають офіси і в інших країнах, включаючи Польщу.

Польщі вдалося відбити чергову кібератаку з боку Росії. Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич у п'ятницю, 13 жовтня, пише Польське Радіо.

Він зазначив, що загроза кібербезпеки зростає з кожним днем.

«Ми вже втретє зіткнулися з кібератакою з боку Росії. На щастя, Польщі вдалося її відбити", - сказав очільник оборонного відомства Польщі.

Мацеревич підкреслив, що кібератака була націлена проти українських компаній, які також мають офіси і в інших країнах, включаючи Польщу. 

"Нам вдалося зробити так, що атака не торкнулася систем в нашій країні", - сказав міністр.

«Системи, які ми маємо, за які відповідають, в основному, працівники Національного центру криптографії, дуже ефективні. У Польщі, як і раніше кращі криптологи і краще в світі програмне забезпечення », - зазначив глава Міноборони.

На думку міністра Мацеревича, проблема кібератак не стосується будь-якої вузької сфери.

«У наші часи кібератака може знищити оборонний потенціал держави і взагалі весь потенціал країни», - вважає він.

Глава оборонного відомства Польщі також повідомив, що триває робота зі створення польських кібервійськ. За попередніми даними, в їх склад увійде 1000 солдатів.

Нагадаємо, 12 жовтня Служба безпеки України попереджала про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії. За даними спецслужби, цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії, а  основна мета ‒ порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні.