НОВИНИ

Держгеонадра перевірить діяльність Укргазвидобування за підозрою в завищенні витрат

Відповідне клопотання подала Генпрокуратура щодо менеджерів компанії та її підрядників.

Печерський райсуд Києва 11 вересня ухвалив рішення про документальну перевірку діяльності ПАТ "Укргазвидобування" Державною службою геології та надр. Про це йдеться в рішенні суду, яке було оприлюднене 9 жовтня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, суд задовольнив клопотання Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури, яка підозрює менеджерів компанії і її підрядників у завищенні вартості послуг з інтенсифікації видобутку газу.

"Призначити документальну позапланову перевірку з питань дотримання законодавства в сфері надрокористування службовими особами ПАТ "Укргазвидобування" під час підписання угод на виконання робіт з ГРП (гідророзрив пласта - УНІАН) і капітального ремонту свердловин іноземними компаніями Tacrom Services S.R.L. (Румунія) і ДП "РУП "ВО "Білорусьнафта", - йдеться в рішенні суду

Слідчі повідомили, що менеджери Укргазвидобування разом з представниками сервісних компаній підозрюються в завищенні вартості робіт з гідророзриву пласта на території Полтавської і Харківської областей упродовж 2016-2017 років

"Встановлено, що впродовж 2016 року компанія Укргазвидобування уклала рамкові угоди на проведення 100 операцій ГРП загальною вартістю близько 400 млн грн з іноземними компаніями Tacrom Services S.R.L. і "Білорусьнафта"... Реалізація даного проекту не обґрунтована попередніми економічними, технологічними чи екологічними дослідженнями, а також на момент проведення тендерів й укладання угод компанією "Укргазвидобування" не були відібрані свердловини для проведення операцій ГРП», - зазначено в документі.

Крім того, прокуратура звинуватила компанію і її підрядників у проведенні робіт підвищеної небезпеки без дозвільної документації.

Під час перевірки Держгеонадра має з'ясувати такі питання: наявність у компанії спецдозволів і проектів на розробку низки родовищ у Харківській і Полтавській областях (де проводилися гідророзриви пласта); наявність інших нормативних документів, які дозволяють проводити операції ГРП і капітальний ремонт свердловин; дотримання компанією і її підрядниками вимог законодавства під час проведення сервісних робіт; підтвердження факту приросту видобутку газу після виконання замовлених робіт і інше.

Напередодні детективи Національного антикорупційного бюро України затримали ймовірного учасника "газової схеми" щодо розкрадання природного газу ПАТ Укргазвидобування. 

Нагадаємо, 31 травня Мін'юст заарештував рахунки Укргазвидобування. У компанії заявили, що до такої ситуації призвела спроба ТОВ "Арабський енергетичний альянс" заволодіти коштами Укргазвидобування в розмірі 231,6 млн грн.

7 липня, Служба безпеки України та Генеральна прокуратура України прийшли з обшуками в ПАТ "Укргазвидобуванн". Згодом, 14 серпня правоохоронці знову прийшли з обшуками в ПАТ "Укргазвидобування".