Печерський райсуд Києва 11 вересня ухвалив рішення про документальну перевірку діяльності ПАТ "Укргазвидобування" Державною службою геології та надр. Про це йдеться в рішенні суду, яке було оприлюднене 9 жовтня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, суд задовольнив клопотання Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури, яка підозрює менеджерів компанії і її підрядників у завищенні вартості послуг з інтенсифікації видобутку газу.

"Призначити документальну позапланову перевірку з питань дотримання законодавства в сфері надрокористування службовими особами ПАТ "Укргазвидобування" під час підписання угод на виконання робіт з ГРП (гідророзрив пласта - УНІАН) і капітального ремонту свердловин іноземними компаніями Tacrom Services S.R.L. (Румунія) і ДП "РУП "ВО "Білорусьнафта", - йдеться в рішенні суду

Слідчі повідомили, що менеджери Укргазвидобування разом з представниками сервісних компаній підозрюються в завищенні вартості робіт з гідророзриву пласта на території Полтавської і Харківської областей упродовж 2016-2017 років

"Встановлено, що впродовж 2016 року компанія Укргазвидобування уклала рамкові угоди на проведення 100 операцій ГРП загальною вартістю близько 400 млн грн з іноземними компаніями Tacrom Services S.R.L. і "Білорусьнафта"... Реалізація даного проекту не обґрунтована попередніми економічними, технологічними чи екологічними дослідженнями, а також на момент проведення тендерів й укладання угод компанією "Укргазвидобування" не були відібрані свердловини для проведення операцій ГРП», - зазначено в документі.

Крім того, прокуратура звинуватила компанію і її підрядників у проведенні робіт підвищеної небезпеки без дозвільної документації.

Під час перевірки Держгеонадра має з'ясувати такі питання: наявність у компанії спецдозволів і проектів на розробку низки родовищ у Харківській і Полтавській областях (де проводилися гідророзриви пласта); наявність інших нормативних документів, які дозволяють проводити операції ГРП і капітальний ремонт свердловин; дотримання компанією і її підрядниками вимог законодавства під час проведення сервісних робіт; підтвердження факту приросту видобутку газу після виконання замовлених робіт і інше.

Напередодні детективи Національного антикорупційного бюро України затримали ймовірного учасника "газової схеми" щодо розкрадання природного газу ПАТ Укргазвидобування. 

Нагадаємо, 31 травня Мін'юст заарештував рахунки Укргазвидобування. У компанії заявили, що до такої ситуації призвела спроба ТОВ "Арабський енергетичний альянс" заволодіти коштами Укргазвидобування в розмірі 231,6 млн грн.

7 липня, Служба безпеки України та Генеральна прокуратура України прийшли з обшуками в ПАТ "Укргазвидобуванн". Згодом, 14 серпня правоохоронці знову прийшли з обшуками в ПАТ "Укргазвидобування".