НОВИНИ

Кримські адвокати вимагають від української влади узаконити статус політв'язнів

Енвер Кадиров наголосив, що Україна повинна визначитися із законодавчою базою щодо політв’язнів, щоб чітко прописати, які права вони мають і яку підтримку з боку держави зможуть отримати.

Кримські правозахисники Еміль Курбедінов та Енвер Кадиров закликали українську влади вирішити питання щодо статусу кримських політичних в'язнів. Відповідну заяву вони зробили під час прес-конференції у Києві в п'ятницю, 13 жовтня.

За словами Курбедінова, Україна повинна вирішити питання про статус політв’язнів та їхніх сімей, щоб він не був "просторовим, щоб він був закріплений в законах".

"Якщо це (статус політв’язнів – Ред.) буде визначено, це дасть певні інструменти адвокатам і правозахисникам, для надання допомоги цим постраждалим", – сказав він.

Водночас, Кадиров наголосив, що Україна повинна визначитися із законодавчою базою щодо політв’язнів, щоб чітко прописати, які права вони мають і яку підтримку з боку держави зможуть отримати.

За інформацією координатора Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, станом на серпень в окупованому Криму є понад 40 політв'язнів,  які перебувають в СІЗО чи ув’язненні в колонії.

Нагадаємо, 12 жовтня підконтрольний окупаційній владі Криму Сімферопольський суд на два місяці заарештував шістьох затриманих у Бахчисараї кримських татар.