НОВИНИ

Адвокат заарештованого в Італії нацгвардійця Марківа зібрав докази, які підтверджують його невинуватість

Віталія Марківа звинувачують у вбивстві фоторепортера Андреа Рокеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу Слов'янська у 2014 році.

Під час зустрічі з італійським адвокатом нацгвардійця Віталія Марківа Раффаело делла Валле міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що зібрані докази підтверджують необґрунтованість обвинувачення. Про це повідомляє прес-служба МВС.

«МВС готове до плідної співпраці зі слідством. І ми не залишимо нашого солдата», - сказав Аваков.

У свою чергу Раффаело делла Валле повідомив, що особисто відвідав місце подіі у Слов'янську, де йому показали, де саме розташовувалися позиції батальйону НГУ їм. Кульчицького на горі Карачун, а також місце, де загинули журналісти. Адвокат також зумів зібрати цінні свідчення військовослужбовців НГУ, які на той час перебували на позиціях разом з Марківим.

"Я від самого початку був певен у тому, що Віталій не винен, а тепер, повертаючись до Мілана, я ще більше переконаний, що нам удасться спростувати необґрунтовані звинувачення проти мого підзахисного" - заявив адвокат.

Він висловив упевненість, що зібрана під час цієї подорожі і належним чином задокументована ним доказова база, буде долучена до інших показів у рамках попередньго розслідування, яке добігає кінця і невдовзі розпочнеться судове слухання справи.

"Я переконаний, що Віталій невдовзі буде на свободі і зможе повернутися в Україну», - зазначив адвокат.

Аваков зазначив, що зібрані адвокатом докази підтверджують необґрунтованість обвинувачення.

Нагадаємо, прокуратура міста Павія (регіон Ломбардія) обвинувачує Віталія Марківа, громадянина Італії і України, в умисному вбивстві з міномета італійського фотографа Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року біля окупованого на той час Слов’янська Донецької області. Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.