НОВИНИ

Ще одна країна вслід за США оголосила про вихід із ЮНЕСКО

За словами Нетаньягу, рішення Білого дому про вихід з ЮНЕСКО є "сміливим і моральним".

Ізраїль слідом за США прийняв рішення про вихід зі складу Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Про це повідомив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу, передає 9-й канал.

Нетаньягу дав вказівку Міністерству закордонних справ Ізраїлю приступити до підготовки виходу з ЮНЕСКО паралельно з США. За його словами, рішення Білого дому про вихід з ЮНЕСКО є "сміливим і моральним".

"Ця організація перетворилася на театр абсурду, який замість того, щоб займатися збереженням історії, спотворює її", - сказав він. 

Нагадаємо, що 12 жовтня Державний департамент США офіційно оголосив про вихід країни зі складу ЮНЕСКО. Вашингтон пояснив своє рішення необхідністю фундаментальної реформи в організації та триваючою "антиізраїльською упередженістю" (в 2011 році ЮНЕСКО надала Палестинській автономії статус повноправного члена, що викликало обурення США і Ізраїлю) і збільшенням заборгованості в організації. 

ЮНЕСКО - спеціалізована установа ООН, що відповідає за питання освіти, науки і культури. Організація була створена в 1945 році, її штаб-квартира розташована в Парижі. До складу ЮНЕСКО входять 195 держав.