НОВИНИ

У Німеччині офіційно оголосили результати парламентських виборів

Новий бундестаг став найчисленнішим в історії країни - 709 депутатів.

У Німеччині в четвер офіційно оголосили результати парламентських виборів 24 вересня. Інформацію, яка була відома вже в ніч на 25 вересня, підтвердив федеральний уповноважений з проведення виборів Дітер Заррайтер, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Блок Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу отримав 32,9% голосів, Соціал-демократична партія Німеччини - 20,5%, Вільна демократична партія - 10,7%, Альтернатива для Німеччини - 12,6 %, Ліва партія - 9,2%, Союз- 90/Зелені - 8,9%», - повідомив Заррайтер.

Читайте також: Важкий четвертий термін Меркель. Огляд інопреси про вибори у Бундестаг

При цьому зі значними втратами проти попередніх виборів до фінішу прийшли блок ХДС/ХСС, який втратив у порівнянні з 2013 роком 8,6%, та СДПН - мінус 5,2%. 

Новий бундестаг став найчисленнішим в історії країни - 709 депутатів. У ньому християнський блок отримує 246 місць, соціал-демократи - 153, правопопулістська АдН - 94, ліберали - 80, Ліві - 69, Зелені - 67 місць. 

Наступного тижня почнуться «зондуючі» переговори про урядову коаліцію між ХДС/ХСС, ВДП і Зеленими. СДПН оголосила, що йде в опозицію. 

Явка виборців становила 76,2% - на 4,7% більше, ніж на минулих виборах. Ніяких порушень під час підготовки до виборів та їх проведення виявлено не було.

Читайте також: Ультранаціоналісти Німеччини вперше з часів Другої світової війни проходять в парламент

Нагадаємо, вранці в понеділок, 25 вересня, у Німеччині оприлюднили попередні результати виборів до Бундестагу. Консервативний блок у складі Християнсько-соціального союзу (ХСС) і Християнсько-демократичного союзу (ХДС) набрав 33%, у Соціал-демократичну партію Німеччини на чолі з Мартіном Шульцем - 20,5% голосів. Обидві партії зазнали помітних втрат у порівнянні з підсумками виборів в 2013 році. На третьому місці - правопопулістського "Альтернатива для Німеччини" з 12,6% голосів.