НОВИНИ

Геращенко розповіла про мотиви ініціаторів резолюції ПАРЄ щодо українського закону "Про освіту"

За словами члена української делегації в ПАРЄ, заяви деяких представників угорської і румунської делегації іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України.

Член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко заявила, що заяви деяких представників угорської і румунської делегації під час дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту" іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook. 

"Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України… Також їхня риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату", - йдеться у повідмоленні.

Також вона додала, що таким чином румунські й угорські політики хочуть переконати звичайних громадян своїх країн, що борються за співвітчизників в усіх куточках світу.

"Це нечесно - використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами", - наголосила Геращенко.

Вона зазначила, що українській делегації вдалося "збити" майже всі найодіозніші поправки до резолюції, але на жаль не всі.

"Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і назовні", - зауважила Геращенко.

Також президент Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань культури, освіти, науки та медіа Володимир Ар’єв повідомив, що резолюція Асамблеї щодо українського закону про освіту не вимагає від України конкретних законодавчих кроків. 

Як повідомлялося,12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.