НОВИНИ

Ар'єв: Резолюція ПАРЄ щодо освітнього закону не вимагає від України законодавчих кроків

Голова української делегації назвав резолюцію політичною та зазначив, що "трагедію з цього робити не потрібно".

Президент Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань культури, освіти, науки та медіа Володимир Ар’єв повідомив, що резолюція Асамблеї щодо українського закону про освіту не вимагає від України конкретних законодавчих кроків. Про це він сказав у розмові з журналістами в четвер, 12 жовтня.

За його словами,єдиним моментом були рекомендації щодо впровадження висновків Венеціанської комісії, які українська сторона готова імплементувати.

"З правової точки зору для України абсолютно нічого не змінилося. Чекаємо висновків Венеціанської комісії", – зазначив Ар’єв.

Він назвав резолюцію ПАРЄ  політичною. Крім того, він зазначив - усе зводиться до того, що важливо захищати право на освіту, але так само важливо захищати і право на нормальне знання державної мови.

"Я вважаю, що трагедію з цього репорту робити точно не потрібно", – заявив він.

За словами голови української делегації, у ПАРЄ привітала той факт, що Україна надіслала закону до Венеціанської комісії на експертизу.

Як повідомлялося,12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту.