НОВИНИ

Із Польщі видворили російського агента

Працівник Російського інституту стратегічних досліджень інструктував осіб, "що потрібно говорити і як формулювати свої висловлювання, щоб це було корисно для Російської Федерації".

Польська Агенції внутрішньої безпеки (ABW) депортувала громадянина Росії Дмітіря К. за підозрою в співпраці зі спецслужбами Росії на шкоду польській державі. Про це в четвер, 12 жовтня, повідомило польське видання TPV.INFO.

Чоловіка, який працював у Російському інституті стратегічних досліджень (РІСД), у середу вислали з країни за рішенням очільника польської спецслужби.

"За інформацією ABW, ця людина була залучена в ініціювання і ведення так званої гібридної війни проти Польщі. Крім того, чоловік мав активні контакти з розвідувальними службами Російської Федерації", - повідомив речник координатора спецслужб в уряді Польщі Станіслав Жарин.

За його словами, співпраця з РІСД у Москві давала йому певного роду прикриття.

"Він називався дослідником, науковцем, завдяки чому отримував контакти у середовищі науковців та журналістів... Він пропонував їм наукову співпрацю, публікації їхніх праць у різних наукових інститутах в Росії, а також виїзди та наукові конференції", - зазначив Жарин.

Крім того, він зазначив, що чоловік інструктував осіб, "що потрібно говорити і як формулювати свої висловлювання, щоб це було корисно для Російської Федерації".

Згідно з повідомленням, чоловіка було позбавлено права на перебування в Польщі і вислано з країни.

Як повідомлялося, у серпні польські прикордонники затримали 21 громадянина України, яких через порушення правил перебування у Польщі депортують з країни.