НОВИНИ

Українських медиків не пустили до затриманого Гриба - Супрун

Фахівців мають з 12 по 15 жовтня провести медичний огляд та надати інформацію про актуальний стан здоров'я.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила, що українські медики вже прибули до Росії, щоб обстежити утримуваного у СІЗО в Краснодарі Павла Гриба, проте російська сторона наразі не допустила лікарів до українця. Про це вона написала в Facebook у четвер, 12 жовтня.

"Українські лікарі прибули до Російської Федерації, щоб обстежити громадянина України Павла Гриба, який утримується в СІЗО у Краснодарі. Вимагаємо невідкладно допустити українських лікарів провести обстеження Павла Гриба, який уже більше місяця протиправно позбавлений волі!", - повідомила Супрун.

За її словами, фахівців з 12 по 15 жовтня мають провести медичний огляд, а також - надати інформацію про актуальний стан здоров'я юнака та  рекомендовані йому лікарські засоби.

Як повідомлялося, 11 жовтня Україна відправила українських медиків до РФ для обстеження Павла Гриба.

Раніше директор консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев повідомляв, що керуючись листом ЄСПЛ, українських лікарів відправлять провести огляд утримуваного в краснодарському СІЗО в РФ Павла Гриба, не очікуючи дозволу РФ. Він також зазначив, що 6 жовтня ЄСПЛ надіслав лист до адвоката Гриба, де повторно попросив до 16 жовтня надати висновки про обстеження хлопця українськими фахівцями. У зв'язку з цим, Генконсульство направило до російської сторони чергові звернення з вимогою допустити до затриманого медиків із України у період із 12 по 15 жовтня цього року.

Нагадаємо, 28 серпня колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ). Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ в Краснодарі.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.