НОВИНИ

Посол Ірану: Ми готові реалізувати в Україні низку доволі цікавих і перспективних проектів

Іран розглядає Україну як такий собі хаб, точку виходу на ринки Східної Європи.

Посол Ісламської Республіки Іран Мохаммад Бехешті-Монфаред розповів в інтерв’ю Тижню, що його країна має в Україні чималий інтерес і готова реалізувати тут низку доволі цікавих і перспективних проектів.

Насамперед, за його словами, Іран цікавить присутність в аграрному секторі. Найближчим часом іранська сторона планує орендувати тисячу гектарів сільськогосподарських земель, щоб почати тут розвивати екстратериторіальне сільське господарство: вирощувати агропродукцію для її подальшого імпорту. Такий формат роботи Іран практикує в багатьох країнах, але було вирішено, що Україна буде головною в цьому напрямі.

«Інший важливий для нас сегмент — науково-технічна співпраця. Ми розраховуємо на взаємодію, образно кажучи, від дна моря до космосу, коло інтересів доволі широке. Багато українських спеціалістів, зокрема з Енергоатома, вже працюють у нашій країні. Окремо варто сказати про авіабудування. Тут у нас дуже хороші перспективи», — сказав Бехешті-Монфаред.

За словами посла, Іран розглядає Україну як такий собі хаб, точку виходу на ринки Східної Європи.

«Наприклад, нафтохімічна продукція — спочатку ми виходимо на український ринок із наміром найближчим часом охопити ринки східноєвропейських країн. Плюс робоча група з транспорту та з енергетики — ми їх створили в березні цього року на міжурядовому засіданні. На стадії переговорів перебуває проект у сфері залізничних перевезень. Ми зацікавлені в експорті іранських медичних препаратів до України також із перспективою виходу на ринки Східної Європи. Днями до України прибула делегація представників нашої фармацевтичної промисловості. Ще одна делегація приїхала з провінції Есфахан, щоб організувати закупівлі зернових», — розповів він. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»