НОВИНИ

Юрій Лапаєв: Проект Закону №7163 передбачає створення Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ

Цьому штабу підпорядковуватимуться підрозділи МВС, Нацполіції, Нацгвардії, а також центральні органи виконавчої влади, які відповідальні за реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту.

Проект Закону №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» передбачає створення Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ. Про це пише журналіст Тижня Юрій Лапаєв.

За його словами, це вносить більше логіки, адже командування переходить до військових. Цьому штабу підпорядковуватимуться підрозділи МВС, Нацполіції, Нацгвардії, а також центральні органи виконавчої влади, які відповідальні за реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту в регіоні.

«Таким чином, вибудовується система влади, яка об’єднує силовиків і цивільний сектор, і провідну роль у якій тепер будуть виконувати саме військові. Вони ж визначатимуть і «кордони» тимчасово окупованих територій. Що ж стосується СБУ, то їй залишили одне з найскладніших питань — контроль в’їзду осіб і переміщення товарів. Фактично це боротьба з контрабандою в зоні АТО, ефективність якої поки що викликає сумніви й примушує керівництво СБУ спростовувати чутки про свою причетність до незаконних оборудок. Саме із СБУ та місцевою владою начальник Об’єднаного оперативного штабу погоджуватиме порядок руху людей і вантажів», — ідеться в матеріалі.

Очікується, пише Лапаєв, що така вертикаль буде більш ефективною в питаннях планування та координації військових операцій. Теоретично Україна розбудовує власну систему таким чином, щоб у разі переходу до більш активних дій на Донбасі весь різнорідний оркестр силових структур грав в унісон.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»