НОВИНИ

Україна отримала доступ до Логістичної бази даних НАТО

Завдяки цьому можливо, зокрема, обмінюватись інформацією щодо потреб Збройних Сил у матеріально-технічних засобах та участь у відповідних тендерах НАТО.

Україна отримала доступ до Логістичної електронної бази даних НАТО, яка дозволяє, зокрема обмінюватись інформацією щодо потреб Збройних Сил у матеріально-технічних засобах та участь у відповідних тендерах НАТО. Про це 12 жовтня повідомила прес-служба Місії України при НАТО.

"Після затвердження Кабінетом Міністрів України міжурядової Угоди з Організацією НАТО з підтримки та постачання про партнерство з підтримки спільного управління предметами постачання (постанова КМУ від 09.08.2017 № 599) та подальшим обміном дипломатичними нотами Угода набула чинності для України, в якості асоційованої держави", - йдеться у повідомленні.

Завдяки доступу до Логістичної електронної бази даних НАТО Україна зможе:

  • проводити он-лайн закупівлі широкого спектру матеріально-технічних засобів (спорядження та індивідуальні засоби захисту військовослужбовця, обладнання польового табору, засоби протидії саморобним вибуховим пристроям та розмінування, оптико-електронні прилади, засоби зв’язку, запасні частини до ОВТ);
  • здійснювати оперативний обмін надлишковим майном між державами-учасницями;
  • створювати спільні/багатонаціональні запаси матеріально-технічних засобів.

Наразі триває опрацювання питання щодо приєднання України до низки інших Партнерств Організації НАТО з підтримки та постачання, що сприятиме глибшому інтегруванню Збройних Сил України в систему забезпечення матеріально-технічними засобами держав-членів НАТО.