НОВИНИ

Суд дозволив відвід прокурора в справі антимайданівця "Топаза"

Справу продовжать розглядати 19 жовтня.

Київський райсуд Харкова у справі "антимайданівця" Гната Кромського ("Топаза") задовольнив клопотання захисту про відвід представника державного обвинувачення. Про це повідомила адвокат Лідія Мелконян.

"Кромський був присутній на суді. Водночас новий представник держобвинувачення, який прийшов на засідання замість колишнього, не надав суду нових доказів провини за вже відомим обвинувальним актом. Суд задовольнив наше клопотання про відвід представника звинувачення", - зазначила адвокат.

За її словами, суд продовжить розгляд справи 19 жовтня.

"У обвинуваченого є право клопотати про закриття справи, якщо впродовж понад трьох років не надано доказів провини, але Кромський поки не скористався цим правом", - додала Мелконян.

Нагадаємо, Кромський був затриманий 28 березня 2014 року в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської ОДА 1 березня. Його підозрюють в організації масових заворушень (ч.1 ст.294 КК України).

29 березня Ленінський райсуд Харкова обрав для нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура подала апеляцію з вимогою визначити запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Захист також подав апеляцію з проханням змінити запобіжний захід на більш м'який - особисте зобов'язання

3 квітня апеляційний суд Харківської області залишив Кромського під домашнім арештом, зобов'язавши його носити електронний браслет і здати  закордонний паспорт. 7 квітня він втік з-під домашнього арешту. 25 квітня 2014 року працівники Служби безпеки України знову затримали "Топаза".

Зазначимо, що харків'янин Кромський був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Відомий за прізвиськом "Топаз" після появи в мережі відео, знятого в таборі Антимайдану.