НОВИНИ

МЗС України відреагувало на чергову хвилю репресій в окупованому Криму

У відомстві закликали міжнародне співтовариство виступити на захист прав та свобод жителів Криму й змусити Росію припинити злочинну розправу над незгодними з окупацією.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з черговою хвилею безпідставних обшуків та незаконних затримань громадян України російською окупаційною владою у Бахчисараї. Про це йдеться у заяві МЗС.

«За результатами обшуків було незаконно затримано 6 осіб, окрім того щонайменше 9 активістів були затримані лише за те, що прийшли підтримати співвітчизників та знаходились біля місць проведення обшуків. Наступ окупантів проти тих, хто проти окупаційного режиму, зокрема кримськотатарських активістів та українців, вкотре свідчить про продовження Росією репресивної політики з метою викорінити будь-яке інакомислення та залякати населення Кримського півострова», - наголосили в дипломатичному відомстві.

Читайте також: Репресії в Криму. Нові затримання у "справі Хізб ут-Тахрір"

Також повідомляється, що цілеспрямовані обшуки в будинках мусульман свідчать про переслідування за релігійною ознакою.

«Репресії, незаконні затримання, примусові зникнення, викрадення, тортури та інші порушення основоположних прав та свобод людини стали звичною практикою російської окупаційної влади в АР Крим та м. Севастополь. Росія продовжує зухвало та цинічно порушувати свої міжнародно-правові зобов’язання, резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та 71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», - йдеться у заяві.

МЗС також закликало міжнародне співтовариство активно виступити на захист прав та свобод мешканців Кримського півострова та змусити Росію припинити злочинну розправу над незгодними з окупацією.

Як повідомлялося, вранці в середу, 11 жовтня, в Бахчисараї російські силовики прийшли з обшуками в будинки кримських татар-мусульман. За даними активістів, у будинку Сулеймана Асанова затримали і посадили в автозаки п'ятьох-шістьох осіб, які прийшли підтримати.