НОВИНИ

У Польщі затримали вандала, який спаплюжив консульство України в Ряшеві

Зловмисник не зміг пояснити мотиви своїх дій.

Вандал, який 30 вересня “розмалював” червоною фарбою почесне консульство України в Ряшеві, був затриманий польською поліцією, визнав свою провину і готовий понести відповідне покарання. Про це повідомив речник міської поліції Ряшева Адам Шельонг.

“Поліція ідентифікувала і затримала цю особу минулої п'ятниці (6 жовтня). Це 35-річний житель Ряшева. Йому висунуто звинувачення за статтею щодо закликів до ненависті на національному грунті. Він визнав провину і добровільно висловив готовність понести покарання”, - повідомив Шельонг.

За його словами, особа не змогла чітко пояснити мотиви своїх дій. Водночас, речник ряшівської поліції зазначив, що ця особа не пов'язана з якимись організаціями радикального характеру.

Нагадаємо, зловмисники розмалювали Почесне консульство України в польському місті Ряшів (Жешов).Так, консульство України невідомі спаплюжили різними написами червоною фарбою. Вандали написали польською мовою: "Україна - ОУН-УПА", "Waffen SS Galitzien", біля герба України намалювали шибеницю і напис Raus (нім. мовою "геть"), свастику і напис російською "нет".

Згодом поліція оприлюднила фото вандала, який спаплюжив консульство.