Апеляційний суд повернув Києву незаконно відчужені приміщення на вулиці Десятинній вартістю 18 мільйонів гривень. Про це 11 жовтня повідомила прес-служба прокуратури міста Києва.

"Прокуратура міста Києва в суді апеляційної інстанції відстояла повернення на користь територіальної громади нежитлових приміщень вартістю понад 18 млн гривень, що розташовані на вул. Десятинній у Шевченківському районі столиці", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі також зазначили, що "право власності на вказане комунальне майно на підставі рішення Брянківського міського суду Луганської області, прийнятого без участі дійсного власника - Київської міської ради, у 2012 році було зареєстровано на фізичну особу, а у подальшому з метою ускладнення процесу повернення майна у комунальну власність, спірні приміщення неодноразово відчужувались, а у 2015 році були незаконно внесені до статутного фонду приватного підприємства".
Таким чином господарський суд погодився з доводами прокурора про відсутність правових підстав для володіння приватним підприємством вказаними приміщеннями та задовольнив позовні вимоги прокуратури, витребувавши нерухоме майно на користь територіальної громади міста.

У липні ГПУ заявила про початок процедури повернення Києву земель Жукового острова. Раніше Київський апеляційний господарський суд у середу, 5 квітня, підтримав вимоги Генпрокуратури та залишив у силі рішення про повернення громаді міста землі із ландшафтного заказника "Жуків острів".