НОВИНИ

Порошенко в ПАРЄ: Український закон про освіту захищає дітей від дискримінації

Президент закликав деполітизувати це обговорення.

Президент України Петро Порошенко пояснив, що український закон про освіту захищає дітей від дискримінації, оскільки без знання української вони не зможуть собі знайти роботу. Про це він сказав під час засідання ПАРЄ, відповідаючи на запитання про освітню реформу.

Він зазначив, що метою реформи є захист прав усіх дітей, убезпечення їх від дискримінації. Порошенко додав, що у статті 7 закону є гарантії для дітей,я кі вивчають європейські мови.

"Нам треба деполітизувати це обговорення, ми готові до відкритого співробітництва", - сказав президент.

Відповідаючи на це запитання, Порошенко нагадав, що народився на півдні Одеської області, де багато представників нацменшин. Він говорив при цьому болгарською, румунською, польською, російською, англійською та українською мовами.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту.