НОВИНИ

В уряді Каталонії підтвердили символічність декларації про незалежність

Документ носить символічний характер, оскільки парламент за нього не голосував.

Представник регіонального уряду в Каталонії підтвердив, що декларація про незалежність, підписана вчора ввечері каталонським лідером Карлосом Пучдемоном, була "символічною". Про це написало агентство AFP y Twitter.

"Заява про незалежність, підписана каталонським лідером є "символічною": представник регіонального уряду", - йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". При цьому він запропонував відкласти вступ декларації у силу на кілька тижнів. Зазначимо, що декларація про незалежність Каталонії носить символічний характер, оскільки парламент не голосував за документ. У відповідь на підписання декларації уряд Іспанії 11 жовтня  збереться на екстрене засідання для обговорення подальших дій.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.

Раніше повідомлялося, що іспанська поліція готова негайно затримати лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якщо він оголосить незалежність автономії від Іспанії.

8 жовтня в центрі Барселони відбувся мітинг на підтримку єдності Іспанії, на який, за даними правоохоронців, прийшли близько 350 тисяч людей.