НОВИНИ

Глава МЗС Німеччини застеріг Каталонію від проголошення незалежності

Зіґмар Ґабріель зауважив, що демонстрації на підтримку єдності засвідчили розділеність суспільства в ставленні до незалежності.

У середу, 11 жовтня очільник Міністерства закордонних справ Зіґмар Ґабріель застеріг Каталонію від проголошення незалежності та закликав керівництво регіону до переговорів з Мадридом.

"Одностороннє проголошення незалежності Каталонії було би безвідповідальним", - заявив він.

За його словами, європейський досвід свідчить про те, що "сила Європи полягає у її єдності і свободі, які були досягнуті європейським об'єднанням".

Крім того, німецькій міністр додав, що демонстрації у Каталонії на підтримку єдиної Іспанії засвідчили, що суспільство регіону є розділеним у питанні ставлення до незалежності.

"Рішення може бути знайдене лише шляхом переговорів, заснованих на верховенстві права та у відповідності з іспанською конституцією", - вважає Ґабріель.

Як повідомлялося, 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". При цьому він запропонував відкласти вступ декларації у силу на кілька тижнів.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.

Раніше повідомлялося, що іспанська поліція готова негайно затримати лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якщо він оголосить незалежність автономії від Іспанії.

8 жовтня в центрі Барселони відбувся мітинг на підтримку єдності Іспанії, на який, за даними правоохоронців, прийшли близько 350 тисяч людей.