НОВИНИ

Суд знову переніс розгляд справи про держзраду Януковича, адвокат досі в Росії

Адвокат Максим Герасько пробуде в Ростові на зустрічі з підзахисним до 13 жовтня.

У середу, 11 жовтня, Оболонський райсуд Києва переніс засідання у справі за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича в державній зраді на 19 жовтня через те, що державний захисник екс-президента Максим Герасько ще не повернувся після зустрічі зі своїм підзахисним. Про це повідомив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

Так, Герасько повернеться з відрядження в Ростові (Росія), де перебуває Янукович,  лише 13 жовтня.

Прокурор головної Військової прокуратури України Максим Крим наголосив, що Гераську мало б вистачити тижня для відрядження в РФ і зустрічі з Януковичем. Ситуацію, що склалася, представник прокуратури розцінив як зловживання правом на захист.

Після цього суд ухвалив рішення про перенесення засідання на 15:00 19 жовтня.

Як повідомлялося, 5 жовтня Оболонський районний суд Києва переніс засідання у справі за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича в державній зраді на 11 жовтня у зв'язку з поїздкою державного захисника екс-президента Максима Гераська в Російську Федерацію для зустрічі зі своїм підзахисним. 

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.

У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.