НОВИНИ

У Бахчисараї російські силовики провели нові обшуки в кримських мусульман, є затримані

Російські ЗМІ відзвітували про нібито ліквідацію забороненої в РФ організації Хізб ут-Тахрір.

Вранці в середу, 11 жовтня, в Бахчисараї російські силовики прийшли з обшуками в будинки кримських татар-мусульман. Про це повідомив у Facebook активіст кримськотатарського національного руху Заїр Смедляєв.

«У Бахчисараї нова хвиля репресій, почалися обшуки в будинках Темура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана - Ред.) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Закір'яєва й Ісмаїла Гжирова (пізніше з'ясувалося, що обшук триває не в нього, а в сусіда - Ернеста Аметова - Ред.)», – написав він.

Як пише спільнота "Кримська солідарність", обшуки почалися близько шостої годин ранку, у всіх будинках є маленькі діти. За даними активістів, у будинку Сулеймана Асанова затримали і посадили в автозаки п'ятьох-шістьох людей чоловік, які прийшли підтримати. Зазначається, що 12 травня 2016 року у його підприємстві (караван-сарай "Салачик'") вже проходив обшук.

"Оскільки Сулейман Асанов виїжджав на всі обшуки в якості цивільного активіста і всіма силами підтримував сім'ї політв'язнів. Його кафе було тим майданчиком, яку він надавав для активістів об'єднання "Кримська солідарність"", - ідеться в повідомленні.

За останніми даними, затримали таких людей: Асанов Рефат - батько Сулеймана, Ельнур Асанов - брат Сулеймана, Ібрагімов Ернес - родич Сулеймана, Рудем Неджи - працівник Сулеймана, Ельдар Асанов - сусід Сулеймана. Їх доставили в Бахчисарайський відділок поліції. 

Також біля будинку Сейрана Салієва забрали активіста на ім'я Алімдар Белялова (зі Старого Криму) і Ахмада Сулейманова (активіст, житель Бахчисараю), які вели стрім з обшуку.

Також у спільноті додали, що російські силовики вивозять Мемета Белялова.

У Федеральній службі безпеки Росії заявили, що припинили діяльність осередку послідовників забороненої в РФ організації "Хізб ут-Тахрір", передає російське агентство ТАСС.

Зазначається, що відносно затриманих порушили кримінальну справу за ч.1 і 2 ст. 205.5 КК РФ ("Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації").

Нагадаємо, у січні 2015 року з справі про організацію «Хізб ут-Тахрір» в Криму були арештовані Руслан Зейтуллаєв, Нурі Прімов, Рустем Ваітов. Пізніше — Ферат Сайфуллаєв, в лютому 2016 року — Емір-Усеїн Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук. 

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Як повідомлялося, 2 жовтня  окупаційна влада Криму провела обшуки в місцевих жителів півосторова. Унаслідок яких було затримано чотирьох кримчан, а саме - Рената Сулейманова, Талята Абдурахманова, Арсена Кубедінова та Сейрана Мустафаєва. Окупаційна влада Криму звинуватила чотирьох затриманих кримчан у створенні екстремістського осередку. Окупанти стверджують, що ліквідували три осередки ісламської організації «Таблігі Джамаат». Суд обрав їм запобіжні заходи.

«Таблігі Джамаат» – аполітичний релігійний рух, організований 1926 року в Індії Мауланою Мухаммадом Ільясом. Головною метою руху вважається духовне перетворення в ісламі широких мас людей і звернення до мусульман незалежно від їхнього соціального й економічного статусу. 2009 року Верховний суд Росії визнав організацію екстремістського й заборонив її діяльність.