НОВИНИ

У МЗС назвали відвертим цинізмом заяву Земана щодо Криму

Також у заяві наголошується, що Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою.

В Україні з обуренням сприйняли висловлювання президента Чехії Мілоша Земана під час його виступу 10 жовтня на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

«Спроба запропонувати не тільки умиротворення агресора, але й легітимізацію анексії АР Крим шляхом «продажу» частини нашої території, є абсолютно не прийнятною для сучасної Європи. Важко повірити, що ми це чуємо від президента країни, яка стільки страждала від Мюнхенської змови. В умовах, коли тисячі українців загинули від рук російських окупантів, десятки тисяч українців та кримських татар переслідуються окупаційним режимом, ця пропозиція виходить за політичні рамки і є відвертим цинізмом», - зазначили в МЗС.

Читайте також: "Головний не актор, а режисери". В Україні відреагували на скандальну заяву Земана про Крим

Також у заяві наголошується, що Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою.

«Водночас, в Україні високо цінують вагому підтримку та солідарність Уряду Чехії та чеського народу, які проявляються в конкретних справах та  практичній допомозі. Яскравим прикладом цьому є нещодавній візит делегації Сенату Чеської Республіки на Донбас», - підсумували в дипломатичному відомстві.

Як повідомлялося, президент Чеської Республіки Мілош Земан під час звернення у Страсбурзі до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що вважає втрату Україною Криму "завершеною справою"та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні. Земан також закликав до зняття санкцій з Російської Федерації та їх заміни активнішими контактами з РФ.