НОВИНИ

Затримання українських прикордонників. У ДПСУ озвучили одну з версій

Українців могли викрасти під час "консультативної зустрічі".

Державна прикордонна служба пов'язує викрадення росіянами двох прикордонників у Сумській області з затриманням двох російських прикордонників у Херсонській області. Про це повідомив речник відомства Олег Слободян. 

За його словами, громадян України викрали під час консультативної зустрічі.

"Швидше за все, що їх під якимось приводом їх змусили приїхати на кордон, однак там замість того діалогу, який мав відбутися, їх просто силою захопили і затягнули на територію Росії. Про це також свідчить те, що верхній одяг вони залишили в автомобілі, який був припаркований неподалік, тобто вони явно виходили з авто, розраховуючи на короткотривалу зустріч буквально на кілька секунд", - відзначив Слободян.

Нагадаємо, 3 жовтня під час патрулювання кордону з РФ зникли двоє прикордонників Сумського загону. Згодом РФ підтвердила, що затримала українських військових, і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації. 6 жовтня в прикордонній службі заявили, що російська сторона не пускає дипломатів до затриманих. Український консул намагався поспілкуватися з прикордонниками, але йому відмовили, бо нібито ще не встановили особи затриманих. Українська сторона звернулася по допомогу до ОБСЄ та уповноваженого з прав людини. 9 жовтня їх заарештували у Росії на два місяці.