НОВИНИ

У Барселоні посилили заходи безпеки

Очікується, що сьогодні ввечері можуть оголосити про незалежність регіону від Іспанї.

В Іспанії поліція взяла під охорону громадські будівлі та закрила доступ в парк навколо парламенту Каталонії, де глава уряду може оголосити про незалежність регіону. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, за кілька годин до початку засідання парламенту Каталонії, на якому, як очікується, глава регіонального уряду Карлес Пучдемон може оголосити про незалежність регіону від Іспанії, правоохоронці посилюють заходи безпеки.

Читайте також: Світ про референдум у Каталонії: одне з найважчих випробувань іспанської демократії з часів диктатури Франко

Як наголошується, виступ Пучдемона очікується о 18:00 (19:00 за київським часом). До цього часу прихильники незалежності Каталонії мають намір почати маніфестацію перед парламентом.

Нагадаємо, 8 жовтня в центрі Барселони відбувся мітинг на підтримку єдності Іспанії, на який, за даними правоохоронців, прийшли близько 350 тисяч людей.

Як відомо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.