НОВИНИ

ПАРЄ обрала нового президента

Перемогу здобула представниця Кіпру Стелла Кіріакідес.

У вівторок, 10 жовтня, у Парламентській асамблеї Ради Європи відбувся третій тур виборів президента, під час якого перемогу здобула представниця Кіпру Стелла Кіріакідес. Про це оголосив головуючий на засіданні парламентської асамблеї Ради Європи.

У третьому турі її підтримали 132 депутати, 84 членів ПАРЄ проголосували за іншого кандидата, литовця Емануеліса Зінгеріса.

Кіпріотка лідирувала під час двох турів голосування, але не змогла отримати абсолютну більшість (від списочного складу ПАРЄ).  У третьому турі для перемоги було достатньо простої більшості голосів від тих, хто взяв бюлетені.

Нагадаємо, що політична група Європейської народної партії у Парламентській асамблеї Ради Європи на зустрічі 28 червня більшістю голосів схвалила рішення про виключення зі свого складу президента асамблеї Педро Аграмунта.

Аграмунт у березні відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Російська делегація в ПАРЄ перебуває під санкціями, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Низка делегацій ПАРЄ, серед яких і українська, висловили обурення з приводу цього візиту Аграмунта в Сирію.

Недовіру чинному президентові висловили чотири з п'яти політичних груп ПАРЄ. Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку. За даними члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко, 28 квітня Аграмунт мав намір добровільно подати у відставку, однак він цього не зробив.

30 червня Аграмунт у своїй першій заяві після того, як в ПАРЄ ініціювали його відставку, заявив, що став "жертвою через своє бажання до діалогу" та що кампанію проти нього очолили українці.