НОВИНИ

У МЗС України закликали ЮНЕСКО запровадити прямий моніторинг у Криму

Заступник голови МЗС Сергій Кислиця наголосив на важливості спільного розв’язання проблеми незаконної окупації Криму.

Заступник міністра закордонних справ України, представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО Сергій Кислиця 9 жовтня закликав ЮНЕСКО запровадити прямий моніторинг у Криму. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"ЮНЕСКО має реагувати на динамічні зміни сучасного світу. Величезний потенціал Організації має бути використано у повному обсязі. Лакмусовим папірцем на здатність ЮНЕСКО віднаходити адекватні відповіді на виклики 21-ого століття має стати запровадження прямого моніторингу в Криму", - сказав Кислиця.

Також він додав, що порушення норм і стандартів ЮНЕСКО в окупованому Криму є серйозним викликом міжнародному співтовариству.

Кислиця навів факти низки порушень прав людини на території окупованого півострову та наголосив на важливості об’єднання зусиль міжнародної спільноти для розв’язання проблеми щодо його незаконної окупації РФ.

При цьому представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО висловив задоволення прогресом, що досягнуто у консультаціях між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо параметрів моніторингу.

Як повідомлялось, через незаконну окупацію Росією Криму ситуація на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися.