НОВИНИ

Луценко назвав мотиви вбивства екс-депутата Держдуми РФ Воронєнкова

За словами генпрокурора, мотивом убивства Дєніса Воронєнкова стало поєднання вищих інтересів Росії та особистих мотивів замовника Владіміра Тюріна.

У понеділок, 9 жовтня, генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що мотивом убивства екс-депутата Держдуми РФ Дєніса Воронєнкова стало поєднання вищих інтересів Росії та особистих мотивів замовника Владіміра Тюріна.

 "Слідство вважає, що мотивом убивства Воронєнкова було поєднання вищих інтересів Російської Федерації для усунення свідка, який давав цінні свідчення для українських, а в перспективі міг давати свідченні і для міжнародних судів, щодо участі РФ у непроголошених військових діях та воєнних злочинах проти України, і з особистими мотивами пана Тюріна, який хотів помститися свій колишній цивільній дружині Максаковій і піднести свій авторитет такими діями", - сказав Луценко.

При цьому Луценко наголосив, що розглядати лише особистий мотив без політичного неможливо.

"Перше – бо розлучення Тюріна і Максакової відбулося близько 8 років тому. По-друге, просування цього злодія в законі по ієрархічний драбині з такими злочинами, за які він був засуджений, без співпраці зі спецслужбами неможливе. Темпи і обсяг отримання впливу на кримінальні середовища Тюріним підтверджують його співпрацю зі спецслужбами РФ", - розповів очільник ГПУ.

За його словами, через 2 тижні після убивства Воронєнкова до роботи в ФСБ повернувся Олег Феоктистов (начальник шостої служби УСБ ФСБ, пізніше керівник служби безпеки "Роснефти" – ред.), який був усунений звідти у результаті дій Воронєнкова на своїй посаді, який викрив корупційну схему у ФСБ.

"Ми бачимо переплетіння особистих інтересів замовника, помсту верхівки ФСБ, яка була звинувачена у корупції, а також інтересів вищого керівництва Кремля, щоб цінний свідок замовчав навіки", - розповів Луценко.

У свою чергу екс-депутат Держдуми РФ Ілья Пономарьов відзначив, що і він, і Марія Максакова (дружина Вороненкова – ред.) довіряють розслідуванню.

"У той же час у Тюріна не було прямого мотиву самому по собі замовляти це вбивство. І з самого початку, коли цю версію розглядали, Марія вважала її абсолютно неймовірною, бо вона з ним регулярно спілкується. Він батько двох її дітей, ці діти живуть з ним. Тому для неї ці висновки – шок і особистісна трагедія", - зауважив Пономарьов.

Він також додав, що не сумнівається у тому, "що за цим стоїть російська правоохоронна машина спецслужби".

"Ми знаємо, як Тюрін познайомився з Феоктистовим, як було організоване між ними спілкування. І виглядає саме так, що саме у тої людини був мотив на замовлення цього убивства", - сказав Пономарьов. 

Як повідомлялось, Генеральна прокуратура завершила розслідування вбивства екс-депутата Держдуми Росії Дєніса Воронєнкова, яке сталося в центрі Києва у березні. За словами Юрія Луценка, замовником вбивства був підконтрольний ФСБ Росії кримінальний авторитет Владімір Тюрін, колишній цивільний чоловік Марії Максакової.