НОВИНИ

Справи "кримських диверсантів". Суд залишив у силі вирок Сулейманову

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив без задоволення апеляцію фігуранта справи "кримських диверсантів" Редвана Сулейманова.

У понеділок. 9 жовтня, підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив без задоволення апеляцію фігуранта справи "кримських диверсантів" Редвана Сулейманова.

Так, вирок Залізничного суду залишено в силі, а Сулейманова відправлять відбувати покарання в колонії загального режиму.

У свою чергу адвокат Еміль Курбедінов просив визнати підзахисного невинним та нагадав про наявність у справі суперечливих рішень про запобіжний захід – одним рішенням суддя відмовив у продовженні тримання під вартою, другим – від імені того ж судді – через два дні задовольнив вимоги ФСБ про продовження арешту підсудного.

Сулейманов же просив визнати його винним за менш тяжкою частиною статті, що передбачає покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Під час засідання суду прокурор заявив, що обраний запобіжний захід, який раніше обрав суд першої інстанції, "обґрунтований, відповідно до характеру злочину і розміру збитків".

Як повідомлялось, 10 серпня фігуранта справи "кримських диверсантів" Редвана Сулейманова засудили в анексованому Криму до 1 року і 8 місяців колонії загального режиму, а також зобов’язали виплатити понад 3,5 мільйона рублів матеріальної "шкоди".

Редвана Сулейманова затримали 30 липня 2016 року на території аеропорту Сімферополя. 12 серпня Федеральна служба безпеки Росії розіслала по російських медіа відео допиту Сулейманова, де той дає свідчення. Затриманий каже, що в жовтні 2015 року в Запоріжжі його завербувала українська розвідка. За словами Сулейманова, спочатку в його завдання входило збирання інформації про переміщення військової техніки, а пізніше нібито поставили завдання знайти на сімферопольському вокзалі і аеропорту місце для закладки вибухових пристроїв.

У Генштабі Збройних сил України спростовують заяву Федеральної служби Росії.

Фігурант «справи кримських диверсантів» Редван Сулейманов в суді визнав провину, але не погодився з висунутим йому обвинуваченням у заподіянні великої шкоди.