НОВИНИ

У Барселоні поліція нарахувала близько 350 тисяч людей, що вийшли на мітинг за єдність Іспанії

Більшість демонстрантів прийшли на акцію з каталонськими та іспанськими прапорами.

У центрі Барселони на мітинг на підтримку єдності Іспанії прийшли близько 350 тисяч людей. Про це повідомляє муніципальна поліція міста, пише El Mundo.

Демонстрацію організувала група Societat Civil Catalana – провідне об’єднання проти незалежності в Каталонії. Організатори заявили, що на вулиці вийшли понад 900 тисяч людей.

"Єдність Іспанії не може бути проголосована або узгоджена - вона повинна бути захищена", - заявив один із організаторів.

Більшість демонстрантів прийшли на акцію з каталонськими та іспанськими прапорами. Вони висловлюються за єдність країни та закликають до діалогу владу Каталонії та уряд в Мадриді.

У понеділок, 9 жовтня, має відбутися засідання каталонського парламенту, де мають розглянути результати референдуму, на якому, за даними влади автономії, близько 90% виборців проголосували за незалежність.

Конституційний суд Іспанії заборонив проведення сесії, однак депутати все одно мають наміри провести засідання.

Читайте також: Світ про референдум у Каталонії: одне з найважчих випробувань іспанської демократії з часів диктатури Франко

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.