НОВИНИ

Порушення умов ядерної угоди. Трамп звинуватив Іран у фінансуванні КНДР

Президент США також вважає, що Іран має торгівеьні зв'язки з Північною Кореєю.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран має торгівельні зв'язки, а також фінансово підтримує Північну Корею (КНДР). Про це американський лідер заявив в інтерв'ю телеканалу TBN.

"Вони викликають проблеми. Вони (іранці, - ред.) фінансують КНДР, я переконаний, що вони торгують з Північною Кореєю, я впевнений, що вони ведуть справи з Північною Кореєю, і це абсолютно неприпустимо", - заявив Трамп.

За його словами, за фактом це нібито не відноситься до ядерної угоди, однак, на думку президента, все ж належить - "це називається духом угоди".

"Іран - це погані хлопці, так до них і слід ставитися", - підсумував президент США.

15 серпня Іран пригрозив вийти з ядерної угоди зі світовими державами в разі введення нових санкцій США проти Тегерана.

Нагадаємо, що влада США оголосила про введення санкцій щодо 18 компаній і осіб з Ірану. Зокрема, вони стосуються двох іранських організацій, залучених в розробку іранської ядерної програми.

У відповідь Іран надіслав скаргу до Ради безпеки Організації об'єднаних націй через нові санкції США. Також парламент Ірану схвалив рішення щодо збільшення фінансування ракетної програми

Президент США Дональд Трамп під час своєї передвиборної кампанії не раз обіцяв «знищити» як вкрай невигідну, на його думку, для Вашингтона ядерну угоду шести з провідних держав світу з Іраном, за якою Тегеран пішов на значні обмеження своєї ядерної програми, що мали б унеможливити створення ним ядерної зброї, а світова спільнота стала знімати накладені через цю програму санкції. На президентській посаді Трамп, однак, не став відразу виводити США з цієї угоди, але вже цього місяця знову заявив, що, на його думку, Тегеран не дотримується «духу» цієї «жахливої», за його словами, угоди. Трамп також уже за час президентства кілька разів розширив санкції США проти Ірану через ракетну програму Тегерана, хоча вона зараз не заборонена для Ірану світовою спільнотою.

Тим часом і в ООН, і в самих США органи, що стежать за дотриманням Іраном ядерної угоди, заявляють про повну відповідність Тегерана умовам цієї угоди.

Президент Ірану, який не є фактичним керівником держави (в Ірані обраний із вузького кола консервативного духовенства «рагбар» – верховний керівник – вирішує всі найважливіші питання), натомість очолює уряд, у якому немає посади прем’єр-міністра. Загалом в уряді 18 міністрів, але кандидатуру на одну з посад Роугані ще не подав. Парламент відхилив кандидатуру Роугані на посаду міністра енергетики, який свого часу вже обіймав цю посаду – депутати розкритикували його за погану реакцію уряду на посуху і кризу з водопостачанням.