НОВИНИ

Експерти Ради Європи позитивно оцінили український закон про освіту – Кулеба

"Партнери мають знизити градус риторики", - повідомив постпред України.

Експерти Ради Європи позитивно оцінили український закон "Про освіту". Про це написав у Twitter постійний представник України при РЄ Дмитро Кулеба.

"Експерти РЄ дуже позитивно оцінюють реформу освіти. Щодо статті 7 чекаємо на думку Венеціанки. Партнери мають знизити градус риторики", - написав він.

Кулеба повідомив, що відбулася зустріч міністра освіти Лілї Гриневич з експертами Ради Європи з питань освітньої реформи і мовної статті.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту.